Zwisy z abażurami - nowoczesny kształt, łagodne światło.

Abażur, klosik, osłona, klosz lub szczególnie ładny - kloszyk. Sami jesteśmy zdziwieni iloma słowami można zastąpić popularny abażur. W dawnym języku polskim określano go także terminem umbra (z języka łacińskiego – cień). W innych językach to lampshadeLampenschirm,w języku francuskim abat-jour  - zabijacz dnia, zabijacz światła.

Abażur tłumi i rozprasza jaskrawe światło.

Abażur może być zrobiony z różnych materiałów - od tkanin, przez drewniane szczebelki, po szkło i alabaster. Abażury do naszych lamp wykonane są ze specjalnej, trwałej tkaniny, która od wewnątrz wzmocniona jest folią odporną na wysoką temperaturę. Zwraca uwagę bogactwo rozmiarów i kształtów osłon - cylindryczne, rozkloszowane, okrągłe, kwadratowe, prostokątne, stożkowate i inne. Różne mogą być kolory kloszy na zewnątrz i wewnątrz abażuru - daje to piękny, oryginalny efekt i podkreśla barwę światła.

Zwis z abażurem do pokoju dziecięcego, czy do salonu?

I tu, i tu. Zwis z abażurem znakomicie sprawdzi się także w jadalni, w sypialni, w kuchni i pokoju gościnnym. Gdy abażur lampy jest okazały, będzie to lampa niezwykle dekoracyjna i wpływająca na styl wnętrza. Zwisy z abażurami, które znajdziecie w tym dziale, to unikalne modele zaprojektowane i wykonane w Namat Design. Sami opracowujemy wszystkie wzory i produkujemy całość lampy na zamówienie klientów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl