Plafon - lampa przytulona do ściany.

Czy zastanawialiście się, co to jest plafon i skąd wywodzi się to słowo?

W architekturze plafon to część sufitu lub wydzielony fragment sklepienia, przyozdobiony wyrafinowaną sztukaterią, płaskorzeźbą, freskiem lub malowidłem. Z reguły otoczony jest dekoracyjnym obramowaniem o fakturze innej niż centralna kompozycja. Plafony swoje początki wywodzą od czasów starożytnych, a prawdziwy rozkwit ich popularności nastąpił w okresie renesansu.

Dziś plafony powracają w wielkim stylu, bowiem moda na oświetlenie przytulone do sufitu ciągle się odradza także w sztuce aranżacji wnętrz. Współczesny plafon to prosta lub - uwaga - wyrafinowana w formie lampa sufitowa, zawsze podwieszona bezpośrednio do sufitu, przytulona doń.

Jest to lampa niezwykle praktyczna i wygodna. Świetnie sprawdza się w pomieszczeniach niskich, niewielkich i ciemnych, doskonała wszędzie tam, gdzie lampa wisząca byłby za duża lub zbyt dominująca.

W naszej ofercie z łatwością znajdziecie plafony odpowiednie do gabarytów łazienki, małego pokoju czy garderoby, zadbaliśmy też o wybór kolorów. Wśród różnych modeli posiadamy również plafony przystosowane do żarówek ledowych. Nasze plafony sufitowe mają rozmiary od 40 do 60 cm i są dostępne w przeróżnych wariantach. Zapraszamy.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl